انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
معرفی مرکز
تسهیلات
موسسات همکار
تماس با ما
دوره های MBA
انصراف از پیوندهای مرور
دوره های MBA
جدول دوره DBA یکساله
سمینارهای آموزشی
معرفی رشته‌های تحصیلی
متقاضیان همکاری با مرکز
خدمات آموزش سازمانی
نظرسنجی
آلبوم تصاویر
مرکز آموزش > دوره های MBA
 

بسمه تعالی

 مرکز آموزش کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

دسترسی عموم مردم به آموزش ها و تجارب دانشگاهی یکی از مهم ترین اهداف دانشگاه ها است که امروزه برای دستیابی به آن بیش از بیش تلاش می شود . دراین راستا دانشکده های کسب وکار از آنجایی که در تعامل بیشتری با عموم می باشند ، رسالت مهم تری برعهده دارند . لذا برنامه های آموزشی عدیده ای طراحی گردیده که یکی ازمهم ترین آنها، دوره های MBA و مدیریت اجرایی است که درواقع تئوری های دانشگاهی را با عمل در بازار پیوند می دهد.
دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور که مهم ترین هدف خود را کمک به توسعه اشتغال و بهره وری درسطح کشور می داند ، برخود لازم می داند که برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و صاحبان کسب و کار ، دوره های کاملاً عملی و کاربردی طراحی کند که ضمن ارتقاء سطح دانش صاحبان کسب و کار بتواند به آنها درجهت افزایش بهره وری کسب وکارهای آنها و به تبع آن ، بهره وری سیستمهای اقتصادی کشورکمک شایانی نماید .
مرکز آموزش کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق اهداف عالی خود مبنی برتوسعه آموزش های فنی و کاریردی مدیریتی و کسب وکار ، ، دوره MBA  یکساله کاربردی مبتنی برفرآیند راه اندازی و مدیریت کسب وکار را طراحی نموده است که برای صاحبان کسب و کار و افراد علاقمند به راه اندازی کسب و کار می تواند کاربردی ومفید باشد .

MBA چیست ؟                 

دوره MBA (Master of Business Administration)  که البته با گرایش ها و سفارش های مختلف برای تقویت مهارت های مدیریتی صاحبان کسب و کار و افراد علاقه مند طراحی و اجرا می گردد.تمایز اساسی مدیریت MBA  با دوره های آموزشی مدیریت سنتی ، قابلیت کاربردی و عملی آن است .در واقع در این دوره ها ، سعی بر آن است تا با تلفیق تئوری و عمل ، دوره ای کاملا عملی و علمی طراحی گردیده که نهایتا ً با افزایش توانمندیهای افراد منجر می شود.

انواع طرح های MBA یکساله

دوره های MBA در سطح جهان با رویکردهای مختلفی طراحی و اجرا می شوند که در دنیای کسب و کار جدید و مدیریت کسب و کار های کوچک می توان به دو رویکرد کلی در طراحی این دوره ها اشاره کرد که عبارتند از :
رویکرد موردی و رویکرد فرآیندی
رویکرد موردی : در این رویکرد ، بدون اشاره به فرآیندهای جاری در دنیای کسب و کار ، به مهارت های موردی مورد نظر داوطلبان پرداخته ، درس ها به شکلی ارائه می شوند که انطباق آن با نیازهای داوطلب بر عهده وی است .
رویکرد فرآیندی : در این رویکرد ، ابتدا فرآیندهای کسب و کار در حوزه های مختلف بررسی گردیده و عناوین دروس به نحوی طراحی می شوند که منطبق بر این فرآیند و یا تکمیل کننده ی آن باشند
ویژگی های ممتاز دوره MBA یکساله دانشگاه آزاد اسلامی

نخستین ویژگی این دوره این است که مهارت های کارآفرینی های مدیریتی و مهارت های ایجاد کسب و کار به نحوی آموزش داده می شوند که فرد بتواند ،بصورت عملی در دنیای کسب و کار از عهده مسائل و مشکلات آن برآید ودومین و مهم ترین ویژگی این دوره ،فرآیندی بودن آن است . در واقع در این دوره تلاش بر آن است تا فرآیند راه اندازی و مدیریت کسب و کار به صورت کاملاً علمی و عملی پوشش داده شود. فرآیندی که در این دوره جهت آموزش داوطلبان پشتیبانی می شود در شکل زیر نشان داده شده است :

 

 این فرآیند که در واقع فرآیند راه اندازی کسب و کار نامیده می شود و در برگیرنده ی مهارت های کارآفرینی است ،تعدادی بیش نیازها دارد که مهم ترین آنها عبارتند از تحلیل مهارت ها و داشته های فردی و مبانی تحقیق و بررسی در کسب و کار در ضمن برای آنکه فرد بتواند کسب و کار را پس از راه اندازی به بهترین شیوه مدیریت کند ، نیاز به تعدادی مهارت ها دارد که مهارت های مدیریتی نامیده می شوند.
علاوه بر ویژگی فرآیندی دوره شاخص عملی آن نیز بسیار حائز اهمیت است ، به گونه ای که اکثر آزمون هایی که در جریان دوره از دانش پذیر به عمل می آید ، شامل پروژه ها و آزمونهای عملی است .

طرح درس دوره MBA یکساله

 در دوره MBA ، درس ها با مرکزیت ایجاد انگیزه برای شرکت کنندگان ،انتقال مهارتهای اولیه کارآفرینی و کسب و کار و با تاکید بر روی مهارت های مدیریتی است که برای مدیریت و رشد کسب و کار بسیار ضروری حیاتی است. و همچنین شرکت کنندگان با مباحث و مهارت های مدیریتی مورد نیاز به نحوی کاملاً عملی و کاربردی آشنا شده و نحوه استفاده از این مهارت ها در حوزه های کسب و کار خود را فرا خواهند گرفت .

 

دانلود دفترچه راهنمای دوره مدیریت کسب و کار

 تلفن های تماس : -2664383-22008606-22640521
فکس: 26643162
شماره پیامک : 3000135710
 آدرس ستاد ثبت نام : تهران -خیابان شریعتی -دوراهی قلهک - خیابان پابرجا -بلوار آینه-نبش گل یخ -پلاک 16 ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی -طبقه 4- واحد 403