انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
معرفی مرکز
تسهیلات
موسسات همکار
تماس با ما
اخبار
انصراف از پیوندهای مرور
اخبار
دوره های MBA
سمینارهای آموزشی
معرفی رشته‌های تحصیلی
متقاضیان همکاری با مرکز
خدمات آموزش سازمانی
نظرسنجی
آلبوم تصاویر
 
   
داوطلبان برای دریافت كد پیگیری سوابق تحصیلی تا شنبه فرصت دارند 
 
 


گروه دانشگاه: كنكوری‌ها این روزها با دقت بیشتری اخبار را دنبال می‌كنند چرا كه می‌دانند كوچك‌ترین رخداد خبری، سرنوشت‌شان را طور دیگری رقم می‌زند.

 به‌خصوص اگر مدارك تحصیلی‌شان ناقص باشد و شرایط شركت در كنكور را آنطور كه باید و شاید دارا نباشند. در همین زمینه نیز مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور در آستانه برگزاری كنكور سراسری ۹۰ به یكی از مسائل مربوط به كنكوری‌ها كه همان نحوه تاثیر سوابق تحصیلی است، اشاره كرده و گفته: داوطلبان فاقد كد پیگیری سوابق تحصیلی باید تا ۲۱ خردادماه وضعیت سوابق تحصیلی خود را مشخص كنند.
حسین توكلی عنوان كرده كه شرط اساسی داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی برای شركت در آزمون سراسری ۱۳۹۰ منوط به اخذ كد پیگیری سوابق تحصیلی یا تایید وزارت آموزش و پرورش است.
چراكه براساس بررسی‌های به‌عمل آمده تعدادی از داوطلبانی كه به صورت مشروط ثبت‌نام كرده یا سال اخذ دیپلم خود را اشتباه وارد كرده‌اند، در نتیجه كد پیگیری سوابق تحصیلی نداشته یا توسط سیستم‌های وزارت آموزش و پرورش شناسایی نشده‌اند، باید هرچه سریع‌تر نسبت به دریافت كد پیگیری سوابق تحصیلی اقدام كنند.
این نكته مهم باید مد نظر داوطلبان كنكور۹۰ قرار بگیرد كه براساس مصوبه پانزدهمین جلسه كارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو مقرر شد اینگونه داوطلبان پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش در صورت مشاهده نام و مشخصات خود در سایت سازمان سریعا تا ۲۱ خردادماه به منطقه اخذ دیپلم خود در آموزش و پرورش مراجعه و وضعیت سوابق تحصیلی خود را مشخص و تایید كنند.
البته اگر داوطلبی فاقد كد پیگیری باشد بر اساس مصوبه كارگروه، برای این افراد كارت ورود به جلسه امتحان صادر نخواهد شد و در صورت مراجعه داوطلبان به مناطق، آموزش و پرورش منطقه ذیربط، رسید یا تاییدیه رفع مشكل برای اطمینان خاطر به داوطلبان ارائه خواهد كرد.
وی به مصوبات چهاردهمین جلسه كارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور نیز اشاره كرده كه در راستای اجرای این طرح جدید نحوه پذیرش و گزینش دانشجو تغییر می‌كند به‌طوریكه سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه گروه‌های آزمایشی ریاضی فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی سال‌های ۱۳۸۴ به بعد كه امتحانات آنان به صورت كتبی و نهایی كشوری برگزار شده است، تا میزان ۲۵درصد در گزینش نهایی آنان اعمال خواهد شد.
نمرات تراز شده سوابق تحصیلی نیز در كنكور ۹۰ ملاك خواهد بود به‌طوری كه نمره كل داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی، به صورت میانگین وزنی از نمرات سوابق تحصیلی به میزان ۲۵ درصد و نمرات تراز شده آزمون سراسری به میزان ۷۵ درصد با لحاظ ضرایب زیر گروه‌ها محاسبه می‌شود.
شایان ذكر است به گفته معاون سازمان سنجش، به استثنای دیپلمه‌های ۸۴ به بعد، برای تمامی داوطلبان ۱۰۰ درصد نمره آزمون ملاك گزینش است و احتساب سوابق تحصیلی برای تمامی آزمون‌های سراسری اعم از دانشگاه‌های دولتی، پیام‌نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

تاریخ خبر: 24/03/1390 
مترجم:  
منبع :
سایت فرهیختگان

تاريخ ايجاد: 24/03/1390 06:26 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 24/03/1390 01:58 ب.ظ