انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
معرفی مرکز
تسهیلات
موسسات همکار
تماس با ما
اخبار
انصراف از پیوندهای مرور
اخبار
دوره های MBA
سمینارهای آموزشی
معرفی رشته‌های تحصیلی
متقاضیان همکاری با مرکز
خدمات آموزش سازمانی
نظرسنجی
آلبوم تصاویر
 
فرهاد دانشجو عنوان کرد   
افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی  
 
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته در بازدید از حوزه معاونت عمران این دانشگاه گفت: با صرفه‌جویی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سعی خواهیم کرد ۱۰ تا ۲۰ درصد حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی افزایش داشته باشد.

فرهاد دانشجو خطاب به مدیران حوزه عمران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بحث وام‌های اعطایی این حوزه بسیار مهم است و بررسی‌ها نشان می‌دهد مدیریت صحیحی در این حوزه حاکم نبوده است، به همین خاطر باید برای بازپس‌دهی وام‌های اعطایی برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.
وی در ادامه این نشست به مسائل فنی و استاندارها اشاره کرد و افزود: ساخت‌وسازهای دانشگاه آزاد اسلامی باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم از نظر کیفیتی از آنها دفاع کنیم.
دانشجو، با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی واحدهایی که با هزینه‌های بسیاری ساخته شده‌اند با رانش زمین مواجه بوده‌ایم، ‌اظهار داشت: این مساله آسیب‌های فراوان و جدی‌ای را برای ما ایجاد کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مسائل حوزه معاونت با پول‌های کلان سر و کار دارد به همین خاطر باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا در هزینه‌هایمان ۱۰ تا ۲۰ درصد صرفه‌جویی داشته باشیم.
وی مسائل ایمنی و مدیریت صحیح منابع مالی را از مهم‌ترین موضوعاتی دانست که حوزه معاونت عمران باید به آن توجه داشته باشد.
دانشجو در ادامه گفته‌های خود به مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: ما دو پرچم در دست داریم که یکی از آنها آموزش و دیگری فرهنگ است و فرهنگ چیزی جز راستگویی، تهمت‌نزدن و منظم‌بودن نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: فرهنگ به این معنی است از هیچ‌کس نترسیم، سلسله مراتب سازمانی را درک کنیم و به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم.
وی در این نشست از مدیران معاونت عمرانی خواست تا برآورد هزینه‌ای از پروژه‌هایی که تا امروز اجرا شده است، تهیه و ارائه کنند.
دانشجو تاکید کرد: متاسفانه بی‌برنامگی وضعیت اعطای وام‌ها درسال‌های گذشته باعث شده که حالا کس دیگری پاسخگوی وضعیت وام‌ها باشد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برخی از وام‌هایی که دریافت شده به آن ارزش افزوده تعلق می‌گیرد و از سوی دیگر ساختمان‌ها نیز مستهلک می‌شود و همه اینها بازدهی وام‌ها را سخت‌تر می‌کند.
وی تاکید کرد: معاونت عمرانی باید همه جا حضور داشته باشد زیرا پولی که در اختیار دارد متعلق به بیت‌المال است و باید این پول‌ها به درستی مدیریت شود.
دانشجو، خطاب به کارکنان معاونت عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: ‌شما نگران و دلواپس تغییرات مدیریتی پیش‌آمده نباشید؛ ما هستیم، کارها را علمی انجام می‌دهیم و اگر کار برای رضای خدا باشد، فایده‌اش به مردم می‌رسد.
وی به وضعیت پیمانکارهای دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: آنها با حق کمیسیونی که به دست می‌آوردند خیلی کارها انجام داده‌اند که این روند باید اصلاح شود.
دانشجو، با اشاره به مشکلات گذشته در برخی بخش‌های دانشگاه ‌تاکید کرد: البته نگاه ما تخریب گذشته نیست و برخی اقدامات جای تشکر دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ما نگاه‌مان نگاه دوستی و کمک به دانشجویان است و در مورد تغییر و تحول مدیران دانشگاهی باید گفت که این تغییرات طبیعی است و به این معنی نیست که عملکرد مدیر قبلی بد یا اشتباه بوده است، بلکه این تغییرات و تحولات باعث رشد دانشگاه خواهد شد. دانشجو، در ادامه این نشست از کارکنان خواست تا سؤالات خود را مطرح کنند.
یکی از کارکنان دانشگاه پیشنهاد داد بانکی از فعالیت‌های پژوهشی شکل گیرد تا بتواند مرجعی برای سایر پژوهشگران باشد که فرهاد دانشجو از این پیشنهاد استقبال کرد و گفت: موزه‌ای از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی خواهد شد، زیرا ثبت طرح‌ها بعد از سال‌ها کار با ارزشی خواهد بود.
در ادامه یکی دیگر از کارکنان به حجم گسترده کارها و نامناسب بودن حقوق با توجه به حجم کار اشاره کرد و گفت: فشار مضاعفی روی کارمندان است اما حجم کار با حقوق مناسب نیست. دانشجو در این خصوص نیز تاکید کرد: من هم قبول دارم حقوق کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به کارمندان مشابه پایین‌تر است، البته این تفاوت چشمگیر نیست اما وجود دارد. وی ادامه داد: چون بودجه دانشگاه با شهریه تامین می‌شود، ما با محدودیت مواجه هستیم اما می‌توانیم با صرفه‌جویی و تعریف منابع مالی جدید این بی‌عدالتی را از بین ببریم و سعی کنیم مثل همه ادارات دولتی ۱۵ درصد اضافه حقوق داشته باشیم.

تاریخ خبر: 02/03/1391 
مترجم:  
منبع :
فرهيختگان

تاريخ ايجاد: 02/03/1391 04:35 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 02/03/1391 12:07 ب.ظ