انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
معرفی مرکز
تسهیلات
موسسات همکار
تماس با ما
اخبار
انصراف از پیوندهای مرور
اخبار
دوره های MBA
سمینارهای آموزشی
معرفی رشته‌های تحصیلی
متقاضیان همکاری با مرکز
خدمات آموزش سازمانی
نظرسنجی
آلبوم تصاویر
 
   
ظرفیت پذیرش دانشجوی فراگیر پیام‌نور افزایش می‌یابد 
 
 

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام نور، میانگین آمار پذیرش دانشجوی كارشناسی در دوره‌های فراگیر سال‌های اخیر را بین ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر ذكر كرد و گفت كه امكان افزایش این ظرفیت پذیرش برای دوره جدید فراگیر پیام نور وجود دارد.

عبدالله معتمدی با بیان اینكه امسال برای اولین‌بار ثبت‌نام متقاضیان دوره‌های فراگیر در نیمه دوم سال انجام می‌گیرد و آغاز این ثبت‌نام‌های جدید فراگیر در نیمه اول مهرماه ۹۰ آغاز خواهد شد، افزود: آزمون دوره‌های فراگیر پیام نور در مقاطع كاردانی به كارشناسی، كارشناسی و كارشناسی ارشد در دی‌ماه برگزار می‌شود كه پذیرفته‌شدگان این دوره‌ها می‌توانند از ترم بهمن، تحصیل خود را در دانشگاه آغاز كنند.
به گفته وی، برگزاری آزمون مقطع كارشناسی پیوسته و ناپیوسته فراگیر در تمام رشته‌هایی كه آزمون سراسری در آنها برگزار شده است صورت می‌گیرد و رشته دیگری به آنها اضافه نخواهد شد، اما تعدادی كدرشته محل جدید به كارشناسی ارشد افزوده می‌شود. معتمدی با یادآوری اینكه پذیرش دانشجوی فراگیر با توجه به ظرفیت‌های تعیین‌شده و نمره آزمونی داوطلبان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: چنانچه وضعیت علمی و تحصیلی داوطلبان این دوره فراگیر بهتر از دوره‌های قبل باشد دانشگاه پیام نور این آمادگی را دارد كه تعداد بیشتری دانشجو از طریق فراگیر در مقاطع مختلف تحصیلی جذب كند. همچنین به گفته وی مهلت انتخاب رشته مركز برای دانشجویان استعدادهای درخشان پیام نور از ۲۸ شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شده است.
بدین‌صورت كه با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و مصوبات شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم مبنی‌بر پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول كارشناسی در مقطع كارشناسی ارشد، ۱۰ درصد از دانشجویان برتر در هرگروه آموزشی دانشگاه پیام نور می‌توانند بدون شركت در آزمون به مقطع كارشناسی ارشد راه یابند. وی با بیان اینكه اسامی دانش‌آموختگانی كه جزو ۱۰ درصد برتر هر رشته پیام نور در كشور هستند روی پایگاه اینترنتی این دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: این افراد می‌توانند از ۲۸ شهریورماه تا پنج‌شنبه، ۳۱ شهریور به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی
www.sanjesh.org مراجعه كرده و نسبت به انتخاب رشته مركز مورد علاقه خود اقدام كنند.
وی تصریح كرد كه دانشجویان برتر كارشناسی فقط می‌توانند در همان رشته خود به صورت بدون آزمون در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند اما این امكان را دارند كه در مهلت تعیین‌شده، ۱۰ رشته مركز را برای مقطع كارشناسی ارشد انتخاب كنند. وی ظرفیت پذیرش دانشجوی بدون آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را نزدیك به دو هزار و ۸۰۰ نفر اعلام كرد و گفت كه ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجوی كارشناسی ارشد این دانشگاه به دانشجویان برتر هر رشته در كشور اختصاص یافته است. امسال نزدیك به ۲۸ هزار دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور پذیرفته شدند.

تاریخ خبر: 31/06/1390 
مترجم:  
منبع :
سايت فرهيختگان

تاريخ ايجاد: 31/06/1390 12:45 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 07/08/1390 02:28 ب.ظ